Mass Effect 3 Citadel – DLC plné smíchu a legrace

Mass Effect 3 Citadel DLC
Poslední DLC pro Mass Effect 3, se kterým se vývojáři loučí s celou trilogií, patří mezi ty vůbec nejpovedenější, jakých jsme se od BioWare doposud dočkali. Za 1200 BioWare bodů se vám dostane nejen dalšího příběhového rozšíření, možnosti se znovu setkat se členy posádek obou Normandy, ale i mnoha dalšího.


Původně jsem zde o DLC Citadel vůbec neplánoval psát. Ale poté, co Citadela mnohokrát překonala má očekávání a já s ní strávil 22 hodin, si alespoň krátkou zmínku zaslouží.

Mass Effect 3 Citadel DLC

Citadela je v pořadí čtvrtým příběhovým DLC (pokud budeme počítat i From Ashes) k Mass Effect 3 a jak už jsem zmínil, jde po Omeze o druhé DLC za poměrně vysokou cenu 1200 BioWare/Microsoft bodů. Zatímco však Omega do značné míry promrhala svůj potenciál, Citadela ho využívá jak jen může. Jelikož obsahu Citadela přináší skutečně hodně, jde také o doposud největší DLC v historii Mass Effect trilogie – má velikost cca 4GB. V těchto čtyřech gigabytech je zahrnuta jak nová příběhová zápletka mající co dočinění s klonováním, tak setkání s většinou členů posádek první i druhé Normandy a nakonec velkou párty, na kterou můžete všechny pozvat. K tomu všemu dostanete k dispozici úplně novou část Citadeli, nazývanou Silversun Strip. V této zábavní části najdete Armax arénu, Castle Arcade hernu a casino Silver Coast. V aréně můžete strávit spoustu času bojem proti virtuálním nepřátelům hned na osmi různých mapách s nejrůznějším nastavením. V arcade herně si můžete vyzkoušet tři různé hry a další si zahrajete v casinu.

Mass Effect 3 Citadel DLC

Z výše zmíněného je jasné, že i po dokončení příběhové části a všech nových misí, které toto DLC nabízí, je stále co dělat a Citadela tak poskytuje zřejmě nejdelší herní dobu jakou kdy DLC v sérii Mass Effect nabídly. Navíc během hraní nebudete schopni slova, jelikož se budete smíchy válet po klávesnici, případně gamepadu. Citadela totiž obsahuje takové množství humorných scének, hlášek a narážek, že si je snad pro tuto příležitost museli vývojáři (hlavně scénáristé) schovávat několik let. Ať už jde o záchranu Normandy zubním kartáčkem, hraní ve filmu s proslulou hanarskou Spektrou Blastem nebo sledování jak Tali'Zorah v opilosti simuluje rozdíl mezi letem Normandy SR-1 a SR-2. Tak jako jsem se nasmál při hraní Citadeli, jsem se nenasmál během všech tří Mass Effect titulů dohromady.

Mass Effect 3 Citadel DLC

Na co ještě čekáte?

Pokud tedy ještě Citadelu nemáte, měli byste tento nedostatek rychle napravit. Jedná se totiž o jedno z nejlepších DLC, která kdy k Mass Effectu vyšla a oproti Omeze toho za stejnou cenu nabízí daleko více.

Mass Effect 3 Citadel DLC

Soundtrack z Citadely můžete zdarma stahovat na social.bioware.com. Pro stažení musíte být přihlášeni.Diskuse:

Autor:
Titulek:
Text:
Kolikátý je dnes den v měsíci? (číslo):

Článek zatím nikdo nekomentoval, buďte první!

Ohlédnutí za Gamescom 2014 E3 2013 – Co mne nejvíce zaujalo Nexus 7 - praktické zkušenosti
Dark Lords sklicko.cz sklicko.cz top-hry.sk
TOPlist
Mass Effect 3