Beyond: Two Souls – úchvatné gameplay záběry

Beyond: Two Souls
Na Tribeca Film Festival probíhal panel s vývojáři a herci připravovaného Beyond: Two Souls, jehož hlavním lákadlem byla více jak půlhodinová ukázka ze hry a nový trailer. Zda zveřejněné záběry stojí za to, se můžete přesvědčit sami v tomto krátkém článku, přibližujícím nový titul známého studia Quantic Dream.
Před nějakým časem jsem zde psal o technologickém demu KARA, ve kterém studio Quantic Dream ukazovalo svůj nový engine spolu s vylepšeným motion-capture systémem. Nový engine nyní využívá při vývoji titulu Beyond: Two Souls, který jde ve stopách filmového stylu, jež studio nastolilo se svou předchozí hrou Heavy Rain.
Dalo by se říct, že Quantic Dream vytvořili svůj vlastní specifický herní žánr a sice interaktivní film. Snaha o filmovost ve hrách není ničím novým a neobvyklým, ale nikomu se zatím nepodařilo prolnout tyto dva žánry v takové míře jako zmíněnému francouzskému studiu.Zápletka

O příběhu Beyond: Two Souls toho tvůrci zatím mnoho neprozradili. A není se čemu divit. U takto příběhově zaměřené hry, se může každá drobná informace o zápletce proměnit v obrovský spoiler. Nicméně, víme aspoň to základní. Hra se zabývá otázkami kolem toho, co následuje po smrti. Příběh se točí okolo hlavní postavy Jodie Holmes (ztvárněnou Ellen Page), kterou celý život provází záhadná entita Aiden.
Kromě Ellen Page hraje jednu z hlavních rolí i další známá filmová hvězda Willem Dafoe.Pro zajímavost

Pro Hevay Rain musel každý herec nahrávat záznam pohybu motion-capture samostatně, což poněkud ztěžovalo tvorbu realistické interakce jednotlivých postav. S novým vylepšeným motion-capture systémem tento problém odpadl a v Beyond: Two Souls již mohli být všichni potřební herci na scéně najednou.
Za zmínku také stojí, že nahrávání motin-capture pro Beyond: Two Souls trvalo přibližně 12 měsíců.

Gameplay záběry

Samotné gameplay záběry a nový trailer můžete vidět níže. Doporučuji také zhlédnout video se záznamem rozhovoru s hlavními protagonisty a hlavou studia Quantic Dream Davidem Cagem.
Beyond: Two Souls vychází již tento podzim 8. října na konzoli PS3.
Diskuse:

Autor:
Titulek:
Text:
Kolikátý je dnes den v měsíci? (číslo):

Článek zatím nikdo nekomentoval, buďte první!

Ohlédnutí za Gamescom 2014 E3 2013 – Co mne nejvíce zaujalo Nexus 7 - praktické zkušenosti
Dark Lords sklicko.cz sklicko.cz top-hry.sk
TOPlist
Mass Effect 3